top of page

על מיסדי הדוג'ו

  • אמא לשלושה, תרפיסטית בגישה הנוירו-התפתחותית תפקודית (NDFA), בוגרת מכללת כישורי למידה בהנהלת ד"ר רמי כץ. 

  • תרפיסטית בשיטת שתי-החרבות  (TSA).

  • בעלת תואר ראשון (B.A) בביולוגיה, מהאוניברסיטה העברית בי-ם

  • בעלת תעודת הוראה מטעם אוניברסיטת ת"א

  • מוסמכת כמאבחנת דידקטית ומורה להוראה מתקנת (מתמטיקה) מטעם מכללת לוינסקי

  • בעלת ניסיון עשיר בתחום החינוך הלא-פורמלי כרכזת נוער במתנ"סים, מדריכת עולים, רכזת מחנות קיץ מטעם הסוכנות

  • שנים ניהלתי פרויקטים בחברת הייטק ואז החלטתי לחזור לחינוך וטיפול, ומאז עובדת כתרפיסטית

 

הניסיון המקצועי שלי בהוראה והדרכה, והמסע האישי שלי עם בני (ילד בעל רגישות שמיעתית), הראו לי את היכולות הנפלאות הגלומות באימוץ העקרונות של הגישה הנוירו-התפתחותית תפקודית.

 

ההכרות עם הגישה דירבנה אותי לעזוב את ההיטק ולהתמקד בטיפול בילדים ובהדרכת אלה הנמצאים בסביבתו הקרובה ביותר. וזאת מתוך האמונה שלפני שבונים את קומות הבית, חשוב להשקיע בייסודות.

 

ככל שנחזק את תיפקודי הילד ונאפשר לו לחוות את סביבתו כמקום חיובי, כן יגדלו יכולותיו לממש את הפוטנציאל הלימודי והחברתי שלו.

יפה שושני
בן רוזנבלום

לעולם אומנויות הלחימה הגעתי כילד. קצת מגושם, חסר קואורדינציה עם לקויות למידה ועם מעט ביטחון עצמי. למדתי קראטה,ג'ודו ובעיקר כנער נינג'יטסו וככל שלמדתי והשקעתי באומנות הלחימה כך השתפרו יכולותיי המוטוריות והקליטה המהירה של התנועה. לימים שהותי באקדמיה לשאולין בסין ולימודי הקונג פו והטאי צ'י שם היו הבסיס ללמודי הרפואה הסינית ובעיקר עזרו לי עם קליטת איכויות התנועה המיוחדות בטווינה.  

דרך האימונים באומנויות הלחימה הצלחתי לשפר ולפתח את היכולות הקואורדנטיביות שלי את שיווי המשקל שלי את הקשרים בין היד למוח ואת היכולות הכלליות שלי. מכיתה ג' בשעורי הקארטה דרך יונה מלניק בג'ודו והנינג'טסו בחטיבה ובתיכון אז כבר לא היה ספק לגבי כישורי הקואורדינציה שלי,זריזות היד שלי והיכולת שלי לקלוט ולחקות תנועה. אומנויות הלחימה עזרו לי להגיע להמון הצלחות בחיי ביניהם היכולת שלי לשבת ולכתוב את הדברים האלו.  

אחרי הצבא חיפשתי טיול מעניין (אני לא איש של טרקים). המזרח קסם לי ופתאום עלה הרעיון לנסוע להתאמן בסין. הרעיון הזה לנסוע למקום בו נולדו אומנויות הלחימה ללמוד את המקור ולהכיר מקרוב את הידע התאים לי. באקדמיה לאומנויות לחימה בעיר סי-פינג למדתי תבניות וו-שו ושאולין צפוני, טאי צ'י בסגנון יאנג, שינג-אי, צ'י-נא וסאן דא.לאחר שנה בקרב אומני הלחימה הטובים בעולם חזרתי לארץ עם טעם של עוד, עם רצון להבין לעומק את האומנות והידע הסינים. נרשמתי לווינגייט לקורס הטאי צ'י של דב ויסברגר ראש שיטת הוו-דאנג בארץ ונחשפתי לשיטה מרתקת ולמורה מדהים שאני גאה לקרוא לו המורה שלי עד היום. במהלך כל התעסקותי באומנויות לחימה בסין החלה לחלחל בי המחשבה שזה לא מספיק שיש יותר מזה שיש משהו שחסר בהבנה שלי. במקביל לווינגייט נרשמתי ללימודים במכללת ברושים, המכללה לרפואה סינית. 

בארבע שנות לימודי נחשפתי לתחילתו של ידע בן אלפי שנים המחבר בין רפואה ללחימה, ידע תאורטי ומעשי כאחד. בנוסף לדיקור כחלק ממחויבות בשנה א' למקצוע מגע נחשפתי לטווינא, בזכות החיבור שלי לאומנויות לחימה התחברתי לתנועה של הטווינא ונשאבתי לתוך האומנות המדהימה הזו של ריפוי במגע כך שמצאתי את עצמי לומד אותה שנתיים נוספות לאחר שנת החובה.  
אומנויות הלחימה,הטווינא והדיקור הפכו לדרך החיים שלי. כיום אני מאמן ילדים עם רצון עז לעזור להם לשפר את היכולות הפיזיות והמנטליות תוך לימוד קוד התנהגות מנחה לחיים ללא אלימות ולעזרה לזולת. אני מטפל עם מתוך  לעזור לאנשים לשפר את איכות חייהם ולהיפטר מהבעיה המטרידה אותם.

 
בן רוזנבלום- מורה מוסמך וינגייט לטאי צ`י בסגנון וודאנג ואמנויות לחימה סיניות. בעל תעודת הסמכה מארגון הקונג פו הסיני. עם ניסיון של כעשר שנים באומנויות לחימה. מדריך קבוצות בכל הגילאים בקונג פו ובטאי צ`י. מוציא את הפשטת שבדרך הפעולה בהתגוננות מתוקף ונותן אפשרות לכל אחד ואחת להגן על עצמו\ה


בוגר מכללת ברושים. מטפל מוסמך בדיקור סיני ומטפל בכיר בטווינה.
למד כל חייו אמנויות לחימה. התאמן שנה בסין בניסיון למצוא את הבסיס לאומנויות הלחימה וחזר עם התובנה שאומנות לחימה וריפוי משלימים אחד את השני. ויכולים להוות דרך לחיים מאוזנים. בעזרת התנועה והמגע ניתן לשפר את אורך חיים

bottom of page