שירותי הדוג'ו באונליין

אנחנו נפעיל אתכם בפעילות משותפת של הורה - ילד

שיטת "שתי החרבות" היא שיטה שפותחה ע"י עמית ליבני ואמיר שרירא ממרכז ללוחמי האור שבחפציבה, חדרה. היא מבוססת על אלמנטים מעולם אומנויות הלחימה, עולם הפנטזיה , ועולם המשחק. היא משלבת ערכים וקודים מהעולם הישן של כבוד, סמכות, ומחויבות בין תלמיד למורה הדרך שלו עם הפסיכולוגיה המודרנית, המבינה את התהליכים הרגשיים והפיזיולוגיים שמניעים אותנו כילדים ומתבגרים.

אנחנו, המטפלים, יוצרים סביבה מבוקרת, שבה הילד יכול לבחון את יכולותיו ולקבל משוב מיידי לגבי יכולותיו להתמודד עם קושי והצפה רגשית. תוך כדי אימון פיזי וחיזוקים "מגניבים" בדוגמת כוכבי נינג'ה, חרבות וכדומה, הילד לומד איך להתמודד עם הדרקונים השונים בחייו. בין אם הם דרקונים חיצוניים (המורה בביה"ס, הילד הבריון בכיתה, האח המציק בבית..) או פנימיים (פחדים, חרדות, ביטחון עצמי ירוד...)

אצלנו לא מדברים על הקושי. אצלנו מתמודדים עם הקושי. על אמת.

והיא מתאימה לשני המגדרים: בנים ובנות מגיל 6 ומעלה.

התהליך הטיפולי

אנחנו מתחילים את התהליך ביצירת קשר בינאישי משמעותי בין הילד/ה והמטפל/ת. בשלב הזה עיקר המוטיבציה להגיע למפגשים טמון בפעילות עצמה, בשימוש ב"כלי הנשק" ובמשחקי הקרב.

בשלב הזה אנחנו מתקרבים לילד ובוחנים אותו דרך יצירת סביבה רוויה בהצלחות וחיזוקים. הצלחות שהילד חווה כשלו ומחזקות את ביטחונו העצמי. הוא אורך בין 6 ל10 שבועות ותלוי בכימיה הנוצרת בין מטפל ומטופל ובמידת הפתיחות של הילד. השלב יסתיים כשהמטפל ירגיש שהילד מקבל אותו כדמות משמעותית וכשיש תמונה פחות או יותר ברורה מהם המקורות העיקריים לקשיים שילד חווה. אנחנו נחתום שלב זה במפגש הורים שבו נבנה יחד מטרות, יעדים ודרכי פעולה בקליניקה ובבית.

השלב הבא הוא השלב ה"דורש" בו אנחנו פועלים עפ"י התוכנית שנבנתה במפגש עם ההורים. בתוך הקליניקה הדרישות הולכות ועולות. הסיטואציות הופכות להיות קשות יותר ומציפות יותר. היות ובשלב זה הילד מגיע לא רק בגלל הפעילות אלה בגלל (ולפעמים בעיקר) לצורך המפגש עם המטפל – אנחנו יכולים לבקש ממנו להתגייס ולשנות תבניות התנהגותיות. השלב הזה יסתיים כשהילד ישלים את השלב האגוצנטרי שלו. כשהסימפטומים שאיתם הגיע אלינו נעלמו או פחתו משמעותית.

לילדים שעברו תהליך מלא ונראה שנדרשת עבודה על המיומנויות הדה-צנטריות שלו (התנהלות מול קבוצת השווים) אנחנו מציעים להצטרף לקבוצה טיפולית*.

* התנאי הוא השלמת התהליך האגוצנטרי והימצאות קבוצה שמתאימה מבחינת הדינמיקה שלה, לצרכי הילד.

פעילויות נלוות לתהליך הטיפולי

ערבי אבות ובנים

מחנות (חנוכה, פסח, קיץ)

יצירת קשר

הדוג'ו - הבית לקידום תפקודים וכישורי למידה
קיבוץ איל
 052-6333186  |  052-6194159  |  dojo.place@gmail.com